Şirket Profili

2015 yılında yönetim kurulu başkanı Yunus Emre Karaalanlı’nın araştırmaları sonucun da kurulan şirket, yine aynı yıl içerisinde İstanbul/Pendik’te Pratikevim teşhir alanını kurmuştur.

Çalışmalarını, muadillerinden farklı olarak yurtdışı kaynaklı yürüten firma, konfor ve dizaynı bir arada sunmak için Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir.

Norveç tipi Ladin ağacı kullanan tek firma olan Pratikevim, dayanıklılık esaslarına dayalı bir anlayışla, ürünlerine beş yıl garanti vermektedir.
Ürünlerin tamamı Alman Menşeili olup, dayanıklılık testlerinden geçmiş, Uluslararası standartlara uygun, sağlık doğal yaşam alanı sunmaktadır.
Ürün çeşitliliğinde rakipsiz olan firma, bahçe kulübelerinden, çocuk ağaç evlere kadar, her metre kare ve isteğe cevap vermektedir.
Türkiye de bir ilk olarak kişiye ve ihtiyaca özel üretim yapmaktadır.

Vizyon

Tabiatla aynı düzende, uyumlu, bütünlük sağlayan, kişiye özel, ahşap evlerimizi, en uygun fiyatla sizlere sunarken, sağlıklı bir yaşamın kapısını aralayarak, hayallerinizi gerçekleştirmenize ve hayatın olağan stresinden uzaklaşarak doğayla baş başa bir hayat geçirmenize yardımcı olmaktır.

Misyon

Barınma ihtiyaçlarını günümüz ileri teknolojisi ile kısa sürede pratik, ekonomik, kaliteli ve yapıcı çözümler sunmaktır.

Önce sağlık ve can güvenliğini düşünerek, kaliteli, çevreyi ve doğal kaynakları koruma bakış açısını benimsemiştir.

Temel ilkelerimiz

Tam ve sürekli müşteri memnuniyeti,

Satış ve sonrasında müşteri desteği,

Çağdaş, çevreci ve fonksiyonel özelliklere sahip ürün yelpazesi,

Sektör koşulları doğrultusunda müşteri taleplerini tam zamanında ve eksiksiz karşılamayı hedef edinen uzman ekip,

Kalite, çevre ve iş güvenliği yönetim sistemini sürdürme ve iyileştirme bilinci içerisinde çalışan profesyonel, eğitimli kadro

Yönetim Şeması

sema